Contact
Loes van Marlestraat 14
1382 ML Weesp
Bezoekersinformatie
16-12-2025

Meetup – AI tooling voor developers

Op donderdag 22 januari organiseren wij weer een meetup voor Java developers! In deze eerste meetup van het jaar, zal onze collega Jos Rutten ons een leuk overzicht geven over de AI tools die beschikbaar zijn voor Java en Kotlin programmeurs. Na deze korte presentatie gaan we aan de slag om die tools zelf uit te proberen. Meld je nu aan!

Inhoud

AI is natuurlijk het grote onderwerp in de JVM wereld op dit moment. Diverse partijen hemelen hun nieuwe tools op die je zouden moeten helpen bij het ontwikkelen van software. Maar veel organisaties, met name overheden en financiële instellingen, staan helemaal niet toe om hun code via het internet naar een AI tool te sturen. Maar we kunnen natuurlijk ook niet achterblijven, dus wat is er dan wel mogelijk?

In deze sessie gaan we kijken welke tools er beschikbaar zijn, en wat daar de voor- en nadelen van zijn. Na een korte presentatie van onze collega Jos Rutten ga je zelf aan de slag met verschillende AI tools. We gaan kijken naar zowel IntelliJ plugins als losstaande tools. Aan de hand van een aantal code kata’s of anders je eigen probleemstelling gaan we de verschillende AI tools voor ons aan het werk zetten om de code voor ons te schrijven. En aan het eind van de workshop delen we met elkaar wat onze bevindingen zijn.

Programma

17:00 Inloop
18:00 Diner (laat het ons weten als je niet mee wilt eten, of als je allergieën hebt!)
19:00 Aanvang presentatie
19.15 Aanvang workshop
21.00 Borrel